Sporty motorowe. Wrocławska noc w Horsens. “Magic” zwycięzcą!

Maciej Janowski wygrał prestiżowe zawody żużlowe z cyklu Grand Prix! Impreza rozgrywana w duńskim Horsens była bardzo udana dla zawodników jeżdżących na co dzień w Betard Sparcie Wrocław, bowiem na najniższym stopniu podium stanął Tai Woffinden!

Początek zawodów Speedway Grand Prix Danii ułożył się dla Macieja Janowskiego po myśli. Wrocławianin w dwóch startach zdobył pięć punktów, a szybszy od niego na mecie w tym czasie był tylko Jason Doyle. Co ciekawe “Magic” wygrywając wyścig numer sześć, w pokonanym polu pozostawił niezwykle doświadczonego i groźnego Amerykanina Grega Hancocka!

Pomimo tego, że Janowski dwukrotnie w swoich następnych biegach był trzeci, to ostatecznie 25-latek zdołał zakwalifikować się do półfinałów z czwartego miejsca. Dla zawodnika Betard Sparty kluczowy okazał się jego występ w czwartej serii wyścigów, gdzie był lepszy od Nicki’ego Pedersena, Antonio Lindbaecka oraz Chrisa Harrisa. Ta gonitwa pokazała, że Maciek tego wieczora może ścigać się z każdym.

Prawidłowe ustawienia motocykla i dobre decyzje podejmowane na torze sprawiły, że obok Chrisa Holdera, Pedersena, Janowski wraz z Tai’em Woffindenem uzupełnili skład finału. “Magic” wreszcie był magiczny, czyli szybki, agresywny, pewny siebie i zadziorny! Wisienką była jazda wrocławianina w decydującym biegu. Janowski świetnie wystrzelił ze startu i wyszedł na prowadzenie, jednak były mistrz świata – Holder nie odpuszczał i po jednym z ataków zdołał wyprzedzić ambasadora The World Games 2017. Na szczęście nadzieja nie umarła w Janowskim, bowiem Polak zdołał “odgryźć” się Australijczykowi, dzięki czemu wygrał zawody w Danii!

Półfinały:
1. Holder, Pedersen, Hancock, Lindbaeck (w/u)
2. Janowski, Woffinden, Jonsson, Zagar

Finał:
Janowski, Holder, Woffinden, Pedersen (w/su)

Punkty najlepszej ósemki po fazie zasadniczej SGP Danii:

1. Maciej Janowski 2 3 1 3 1 3 3 16 pkt.
2. Tai Woffinden 1 3 3 2 3 2 1 15 pkt.
3. Greg Hancock 3 2 3 3 2 1 14 pkt.
4. Chris Holder 1 0 3 1 3 3 2 13 pkt.
5. Antonio Lindbaeck 3 3 2 1 1 w 10 pkt.
6. Nicki Pedersen 2 1 2 2 1 2 w 10 pkt.
7. Matej Zagar 3 3 0 0 2 0 8 pkt.
8. Andreas Jonsson 0 2 2 3 0 1 8 pkt.

źródło zdjęcia: Facebook – Maciej Janowski

KOMENTARZEWyłącz AdBlock