Taniec. Agustin Egurrola: Wrocław tańczy i to fantastycznie!

Poniedziałkowe południe we wrocławskiej galerii handlowej Sky Tower minęło pod znakiem tańca. Na drugim piętrze budynku, gdzie mieści się Egurrola Dance Studio odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca uroczyste otwarcie szkoły w stolicy Dolnego Śląska. Impreza, podczas której nie zabraknie tańca i dobrej zabawy, rozpocznie się 10 września o godzinie 12:00 na parterze Galerii Sky Tower.

Agustin Egurrola, choreograf znany wszystkim dobrze również z roli jurora w popularnych telewizyjnych programach tanecznych, swoją markę na rynku szkół tańca buduje już od 25 lat. Do tej pory na terenie całego kraju działa ich już 9, a kolejną z nich będzie Egurrola Dance Studio we wrocławskiej galerii handlowej Sky Tower. Zajęcia skierowane są zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, dla par oraz dla singli. Pełna oferta szkoły oraz możliwość zapisów na wybrane zajęcia znajdują się na stronie internetowej www.egurrola.com. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, Agustin Egurrola podkreślał, jak ważna jest dla niego dobrze przygotowana kadra i nacisk kładziony na naukę tańca:

Mamy już skompletowaną kadrę nauczycieli. Obecnie są oni w Warszawie, gdzie mają szkolenie metodyczne i praktyczne. Tam uczą się pewnych standardów, a później metodycy i szkoleniowcy z Warszawy będą tutaj regularnie przyjeżdżać na warsztaty i po to, żeby czuwać nad tą kadrą. Tajemnicą każdej szkoły Egurrola Dance Studio jest zespół instruktorów, który musi być wyjątkowy, i który ma nie tylko bawić, ale uczyć. Na to kładziemy ogromny nacisk, żeby dzieci i dorośli, którzy będą chodzili do tej szkoły naprawdę się uczyli. Chcemy, żeby nawet po 3 miesiącach takiej edukacji, oni wiedzieli, że to była duża inwestycja w nich, w ich życie i osobowość, bo taniec to jest taka fajna dziedzina sztuki, która nie tylko cieszy i bawi, ale także kształtuje charakter, osobowość oraz odwagę. 

Po oficjalnej części konferencji, mieliśmy okazję obejrzeć wnętrze szkoły, które prezentujemy w poniższej galerii.

Na koniec zamieniliśmy kilka słów z samym założycielem szkoły Agustinem Egurrolą.

We wrześniu otwiera Pan swoją kolejną szkołę tańca, tym razem we Wrocławiu. Pamięta Pan jeszcze jak to się wszystko zaczynało?

Pamiętam swoje początki. Przyszedłem na salę, gdzie było 5 osób – para emerytów, student i dzieciaczki. Trzeba było zabrać się do pracy, chociaż wtedy wydawało mi się, że ten pomysł to jest taka “mission impossible”. Niemniej jednak, była we mnie pasja, chęć dzielenia się tym, co mnie samemu dało szczęście w życiu. I nagle okazało się, że na następnych zajęciach było już 10 osób, potem 15. Później przychodziły już setki ludzi. Teraz natomiast w Egurrola Dance Studio są tysiące osób, które chcą się uczyć tańca. To mi tylko pokazuje, że idę dobrą drogą, i że daję ludziom dużo radości, a taniec sprawia, że stają się szczęśliwi.

Z każdą kolejną szkołą było coraz łatwiej, czy wręcz przeciwnie, coraz trudniej?

Niektóre rzeczy są coraz trudniejsze. Otwarcie szkoły we Wrocławiu jest dla mnie bardzo dużym i poważnym przedsięwzięciem. Wrocław jest daleko od Warszawy, gdzie mieszkam i doglądanie poziomu prowadzonych zajęć oraz kontakt z instruktorami będzie wymagał dużo większego wysiłku. Ten aspekt jest na pewno trudniejszy. Natomiast łatwiej jest dlatego, że marka Egurrola Dance Studio jest coraz bardziej znana i coraz lepiej kojarzona, co bardzo nam pomaga.

Jak wyglądały przygotowania do otwarcia szkoły?

Przygotowania trwają pełną parą już od ponad pół roku. Intensywnie pracowaliśmy nad doborem najlepszych instruktorów, szkoleniem menadżera i pracowników recepcji. Także sama inwestycja budowlana była dużym wyzwaniem. A wszystko po to, żeby Egurrola Dance Studio powstało właśnie w tak wyjątkowym miejscu jak Sky Tower.

Zapisy już ruszyły. Są jeszcze wolne miejsca?

Zapisy ruszyły niedawno i będą trwały przez cały wrzesień i październik. Są jeszcze wolne miejsca, więc zapraszamy wszystkich studentów, dorosłych i dzieciaki z rodzicami na spotkanie. Można do nas przyjść, porozmawiać z kadrą, obejrzeć szkołę. Czekamy na wszystkich i zapraszamy serdecznie na bezpłatne lekcje otwarte, które odbędą się już 2 i 10 września.

Czy osoby, które nie miały nigdy do czynienia z tańcem również mogą przyjść do was na zajęcia?

Oczywiście, zapraszam wszystkich. Każdy kiedyś zaczynał, ja też. W ofercie zajęć mamy szeroki wachlarz grup dla osób początkujących, więc nie należy się zastanawiać, tylko przyjść, uczyć się tańca i czerpać z niego jak najwięcej radości. To jest miejsce dla wszystkich, również dla osób, które chcą dopiero rozpocząć swoją taneczną przygodę.

Co poleciłby Pan osobie, która nigdy wcześniej nie tańczyła?

Myślę, że takie najprostsze tańce, to oczywiście disco samba, disco swing, salsa, bachata, rock’n roll – to jest taki kanon tańców, który nam się zawsze przyda i których każdy może się nauczyć.

Jak Pan myśli, wrocławianie lubią i potrafią tańczyć?

Myślę, że wszyscy znają odpowiedź na to pytanie – Wrocław tańczy i to fantastycznie! Wystarczy pójść tu na imprezę, żeby od razu się o tym przekonać. To wyjątkowo roztańczone miasto i myślę, że Egurrola Dance Studio w tym miejscu to nie jest przypadek, tylko przeznaczenie.

Co dokładnie będzie się tutaj działo w dniu otwarcia?

10 września odbędzie się wielki event otwarcia i zjawią się tutaj najlepsi polscy tancerze. Będzie Zawodowa Grupa VOLT i uczestnicy programu „You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Przyjedzie ze mną również Jan Kliment, który będzie uczył tańca oraz najlepsze dziecięce zespoły z Egurrola Dance Studio w Warszawie i Łodzi. Zobaczymy też roztańczony pokaz mody, więc naprawdę to będzie fajny czas, który mam nadzieję spędzimy razem.

Galeria i rozmowa: Katarzyna Kowol

Pozostałe zdjęcia: Egurrola Dance Studio

 

KOMENTARZEWyłącz AdBlock