Rio 2016: Wrocławscy sportowcy w kadrze Polski na Igrzyska!

13 wrocławskich sportowców znalazło się wśród 238 powołanych przez Polski Komitet Olimpijski do reprezentacji Polski na Igrzyska w Rio de Janeiro (5-21 sierpnia). Dominują lekkoatleci, którzy na niedawno zakończonych w Amsterdamie mistrzostwach Europy odnieśli ogromne sukcesy.

W gronie zawodników, którzy występują na liście zakwalifikowanych na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro znalazło się trzynastu sportowców występujących w klubach ze stolicy Dolnego Śląska. Aż siedmioro z nich jest przedstawicielami “Królowej Sportu” – lekkiej atletyki. W składzie nie zabrakło medalistów Mistrzostw Europy – Piotra Małachowskiego (złoto w rzucie dyskiem), Roberta Sobery (złoto w skoku o tyczce), Joanny Linkiewicz (srebro w biegu na 400 m przez płotki), Rafała Omelki, Łukasza Krawczuka i Jakuba Krzewiny (srebrna sztafeta 4×400 m) oraz Agaty Forkasiewicz, a także Eweliny Ptak.

Nasz kraj reprezentować będzie również czwórka pływaków – Anna Dowgiert, Kacper Klich (oboje WKS Śląsk Wrocław) oraz Alicja Tchórz, Paweł Werner (oboje MKS Juvenia Wrocław). W kadrze na IO ponadto znalazł się tenisista ziemny – Łukosz Kubot , który jest przedstawicielem KKT Wrocław.

Skład jest wprawdzie ostateczny, ale prezes PKOl Andrzej Kraśnicki jest upoważniony przez zarząd do jego ewentualnego rozszerzenia lub zmian. W 238-osobowej reprezentacji jest 100 kobiet i 138 mężczyzn.

Lista wrocławskich sportowców powołanych przez PKOL na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro’16:

Lekkoatletyka:

Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław, rzut dyskiem)

Robert Sobera (AZS AWF Wrocław, skok o tyczce)

Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław, biegi)

Rafał Omelko (WKS Śląsk Wrocław, biegi)

Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław, biegi)

Jakub Krzewina (WKS Śląsk Wrocław, biegi)

Agata Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław, biegi)

Ewelina Ptak (WKS Śląśk Wrocław biegi)

Pływanie:

Anna Dowgiert (WKS Śląsk Wrocław)

Alicja Tchórz (MKS Juvenia Wrocław)

Kacper Klich (WKS Śląsk Wrocław)

Paweł Werner (MKS Juvenia Wrocław)

Tenis ziemny:

Łukasz Kubot (KKT Wrocław)

źródło zdjęcia: www.creativereview.co.uk

KOMENTARZEWyłącz AdBlock