Wyścigi konne. Wrocławskie wyścigi przed letnią przerwą [FOTO]

Ostatnie wyścigi przed letnią przerwą przyciągnęły kilka tysięcy wrocławian, którzy obserwowali ścigające się konie pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej i kłusaki francuskie. Tradycyjnie rozegrano Memoriał Kasi Litwiniuk – wygrała go Natalia Hendzel na El Nosterze. Dzień dedykowany był zbliżającym się Światowym Igrzyskom Sportowym The World Games 2017, które odbędą się we Wrocławiu już od 20 do 30 lipca. Wyścigi wrócą do Wrocławia po przerwie już 30 lipca!

Dziewięć trzyletnich koni czystej krwi arabskiej dosiadanych przez amazonki rywalizowało w Memoriale Kasi Litwiniuk. Łatwe zwycięstwo odniósł El Noster dosiadany przez Natalię Hendzel. Prowadzenie objął zaraz po starcie i nie oddał aż do celownika. Drugie miejsce zajął Espalier (A. Kaleta), który jako jedyny próbował na prostej nawiązać z nim walkę. Trzeci z dużą stratą finiszował Alistar (R. Kułaga). Zwycięzcę trenuje Michał Borkowski.

W kolejnym wyścigu początkowe wolne tempo podyktowała Wanilia (K. Mazur), którą jeszcze przed wyjściem z ostatniego zakrętu wyprzedziła galopująca na drugiej pozycji Kolada. Dosiadana przez Karolinę Dynarowską podopieczna trenera Michała Borkowskiego łatwo zgubiła na finiszowej prostej resztę stawki i z przewagą 4½ dł. nad Wanilią pierwsza minęła celownik. Trzecia przybiegła Serbia (A. Tokarek).

Kolejny finał należał do Voceana. Krótko na czele była Saga (H. Miksha), którą zmieniła Raya Perrine (J. Misiek) i wyprowadziła stawkę na końcową prostą. Tutaj długi finisz rozpoczął Vocean powożony przez Huberta Bagińskiego i w połowie prostej uzyskał zdecydowaną przewagę nad włączającą się do walki Thetis des Neuzy (B. Żakowski) i słabnącą Raya Perrine. Trenerem zwycięskiego zaprzęgu jest Wiesław Kałuża.

Łatwą wygraną zdobyła również GH Aliska. Zulima (A. Tokarek) prowadziła do połowy zakrętu, gdzie zrównała się z nią wspomniana GH Aliska dosiadana przez Kamilę Maryniak i na początku finiszowej prostej zaczęła odjeżdżać rywalom. Zulima obroniła drugie miejsce przed mocno atakującymi Pentorią (D. Petryakov) i Emfirią (N. Hendzel). Trenerem zwyciężczyni jest Robert Świątek.

Ameryka z kolei okazała się lepsza od Tankredi. Mocne tempo podyktował Agatek (M. Kryszyłowicz), za którym reszta stawki galopowała w zwartej grupie. Na finiszowej prostej najpierw wyprzedziła go podążająca na drugiej pozycji Ameryka pod Aleksandrą Kaletę, a chwilę później Tankredi (D. Petryakov). Zwycięską klacz trenuje Tadeusz Dębowski.

W kolejnym starciu ciężar prowadzenia wziął na siebie Kwarc (R. Kułaga), a faworyci galopowali tuż za nim. Na końcowej prostej do przodu wyskoczył Fazza Al Khalediah pod Natalią Hendzel i szybko uzyskał dużą przewagę nad Duero (K. Mazur), Saudim al Khalediah (K. Maryniak) i resztą stawki. Zwycięzca trenowany jest przez Michała Borkowskiego.

Niespodziewane zwycięstwo odniosła również Veline Bel. Vivaciousness (Patrycja Żakowska) prowadziła, Tequila Dance (B. Żakowski) zamykała stawkę, a jej najgroźniejsza rywalka Siblis d’Alci (H. Miksha) kłusowała tuż za liderką. Na ostatnim zakręcie Tequila Dance przesunęła się do przodu i na końcowej prostej zaczęła w szybkim tempie zbliżać się do Siblis d’Alci, by w samym celowniku odebrać jej… drugie miejsce – bo po zewnętrznej części bieżni obu rywalkom uciekła Veline Bel powożona przez Oleksandra Movchantesa i ze znaczną przewagą minęła celownik jako pierwsza. Jej trenerem jest Janusz Misiek.

W ostatnim starciu do wyjścia na końcową prostą łeb w łeb galopowały Fober pod Roksaną Kułagą i Ehab Al Khalediah (A. Tokarek), tuż za nimi podążał Espinari (K. Mazur). Kiedy wydawało się, że ta trójka między sobą rozegra sprawę zwycięstwa, do walki w samej końcówce włączył się Flomari (W. Maciejewska) i w celowniku odebrał drugie miejsce Espinariemu. Zwycięstwo odniósł trenowany przez Michała Borkowskiego Fober.

Źródło: materiały prasowe Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice

KOMENTARZEZAUFALI NAM

Wyłącz AdBlock