Żużel. Sparta na Maksa!

Betard Sparta znów punktuje za 3! W spotkaniu 12. kolejki PGE Ekstraligi przeciwko MRGARDEN GKM Grudziądz, różnicę na torze Stadionu Olimpijskiego zrobił Maksym Drabik. Junior wrocławian poprowadził swój zespół do zwycięstwa 52:38. 

Podwójna moc

Spartanie spotkanie z grudziądzanami na Stadionie Olimpijskim rozpoczęli od mocnego uderzenia. Dwa podwójne zwycięstwa w początkowych biegach sprawiły, że wrocławianie już na samym starcie wypracowali sobie 8-punktową przewagę (10:2). Najpierw Tai Woffinden wspólnie z Szymonem Woźniakiem byli lepsi od Antonio Lindbaecka i Kai’a Hucenbecka, a następnie w biegu juniorskim Maksym Drabik oraz Damian Dróżdż pokonali Kamila Wieczorka i Damiana Lotarskiego.

Gospodarze nie mieli większych problemów z pokonaniem gości. Podopieczni Rafała Dobruckiego po wyścigu numer sześć wyszli na rekordową 14-punktową przewagę (25:11). Wrocławianie w piątek odnieśli w sumie aż pięć podwójnych zwycięstw i tylko raz musieli uznać wyższość przyjezdnych. Zdarzyło się to w biegu dziewiątym, gdy Rafał Okoniewski przyjechał na metę jako pierwszy przed Krzysztofem Buczkowskim, Szymonem Woźniakiem oraz Tai’em Woffindenem.

Betard Sparta kontra Łaguta                                                                                                            

Dolnośląska ekipa największe problemy miała jednak z niezwykle szybkim Artiomem Łagutą. Rosjanin w piątek we Wrocławiu zdobył aż 16 “oczek”, wygrywając przy tym aż pięciokrotnie! Sposób na 27-latka znalazł jedynie Tai Woffinden, który w biegu trzynastym przyjechał na metę przed Okoniewskim i Łagutą. Co ciekawe, wszystkie wyścigi, które wygrywał Artiom Łaguta (5) kończyły się drużynowo wynikiem 3:3! Najlepszy czas dnia należał właśnie do niego (62,08 s).

Drabik kluczem do sukcesu

To, że juniorzy wrocławskiej drużyny należą do krajowej czołówki pisaliśmy wielokrotnie. Również tym razem był to jeden z elementów, który zrobił największą różnicę. 14. punktów wrocławskich młodzieżowcach, przy jednym zawodników GKM-u mówi samo za siebie!

Najlepiej punktującym żużlowcem w szeregach Betard Sparty Wrocław był Maksym Drabik. Junior wywalczył 11 “oczek” i w piątek okazał się lepszy od Macieja Janowskiego (10), czy Tai’a Woffindena (8). Na konferencji prasowej po meczu uwagę na wpływ 19-letniego “Torresa” na postawę drużyny zwrócił menadżer wrocławian Rafał Dobrucki

– Pojechaliśmy równo jako drużyna, ale błędy też nam się przydarzały. Cały czas jest szukanie czegoś w sprzęcie, dopasowywanie się do toru. Kapitalnie pojechał Maksym Drabik. Wydaje mi się, że tylko on nie ma kłopotów na tym torze. To on stanowi o naszej sile. Przy jego dobrych wynikach, my też zawsze osiągamy dobry rezultat – zachwalał swojego podopiecznego menadżer Rafał Dobrucki.

Pewny lider

Wrocławianie odnieśli zwycięstwo 52:38, dzięki czemu mogli dopisać sobie do tabeli 3 “oczka”, bowiem również bonus trafił do stolicy Dolnego Śląska. Spartanie z dorobkiem 24 punktów przewodzą w PGE Ekstralidze. Niedzielne rezultaty ligowe okazały się korzystne dla Betard Sparty.

Po czterech porażkach z rzędu Cash Brokers Stal Gorzów pokonała na wyjeździe drugą dotychczas Fogo Unię Leszno, co z kolei po zwycięstwie nad ROW Rybnik wykorzystał Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Zespół z Grodu Bahusa awansował na pozycje wicelidera i traci do wrocławian 3. punkty. Z kolei gorzowianie przeskoczyli w tabeli drużynę “Byków”, które w tej chwili zamykają stawkę ekip premiowanych awansem do fazy Play-Off (po 19. punktów).

Przed nami jeszcze dwie kolejki rundy zasadniczej PGE Ekstraligi. Drużyna prowadzona przez Rafała Dorbuckiego zmierzy się z Włókniarzem Częstochowa (13.o8) oraz Falubazem Zielona Góra (20.08)

12. kolejka PGE Ekstraligi

Betard Sparta Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz 52:38

Punkt bonusowy: Betard Sparta Wrocław (pierwszy mecz 50:40)

MRGARDEN GKM Grudziądz 
1. Antonio Lindbaeck – 4+2 (1,1,1*,-,1*)
2. Kai Huckenbeck – 2 (0,0,2,-)
3. Krzysztof Buczkowski – 7+1 (3,1,2*,0,1,0)
4. Rafał Okoniewski – 8 (1,0,3,2,2)
5. Artiom Łaguta – 16+1 (3,3,3,3,1*,3)
6. Kamil Wieczorek – 1 (1,0,0)
7. Damian Lotarski – 0 (0,0,0)

Betard Sparta Wrocław 
9. Tai Woffinden – 8+2 (3,1*,0,3,1*)
10. Szymon Woźniak – 9+2 (2*,2,1,1*,3)
11. Maciej Janowski – 10 (w,3,2,3,2)
12. Vaclav Milik – 5+2 (2,2*,1*,0,0)
13. Andrzej Lebiediew – 6+1 (2,2*,t,2)
14. Maksym Drabik – 11+1 (3,3,3,2*)
15. Damian Dróżdż – 3+2 (2*,1*,0)

Źródło zdjęcia: FB – Maksym Drabik

KOMENTARZEWyłącz AdBlock