Żużel. Sparta na Maksa!

Betard Sparta znów punktuje za 3! W spotkaniu 12. kolejki PGE Ekstraligi przeciwko MRGARDEN GKM Grudziądz, różnicę na torze Stadionu Olimpijskiego zrobił Maksym Drabik. Junior wrocławian poprowadził swój zespół do zwycięstwa 52:38. 

Podwójna moc

Spartanie spotkanie z grudziądzanami na Stadionie Olimpijskim rozpoczęli od mocnego uderzenia. Dwa podwójne zwycięstwa w początkowych biegach sprawiły, że wrocławianie już na samym starcie wypracowali sobie 8-punktową przewagę (10:2). Najpierw Tai Woffinden wspólnie z Szymonem Woźniakiem byli lepsi od Antonio Lindbaecka i Kai’a Hucenbecka, a następnie w biegu juniorskim Maksym Drabik oraz Damian Dróżdż pokonali Kamila Wieczorka i Damiana Lotarskiego.

Gospodarze nie mieli większych problemów z pokonaniem gości. Podopieczni Rafała Dobruckiego po wyścigu numer sześć wyszli na rekordową 14-punktową przewagę (25:11). Wrocławianie w piątek odnieśli w sumie aż pięć podwójnych zwycięstw i tylko raz musieli uznać wyższość przyjezdnych. Zdarzyło się to w biegu dziewiątym, gdy Rafał Okoniewski przyjechał na metę jako pierwszy przed Krzysztofem Buczkowskim, Szymonem Woźniakiem oraz Tai’em Woffindenem.

Betard Sparta kontra Łaguta                                                                                                            

Dolnośląska ekipa największe problemy miała jednak z niezwykle szybkim Artiomem Łagutą. Rosjanin w piątek we Wrocławiu zdobył aż 16 “oczek”, wygrywając przy tym aż pięciokrotnie! Sposób na 27-latka znalazł jedynie Tai Woffinden, który w biegu trzynastym przyjechał na metę przed Okoniewskim i Łagutą. Co ciekawe, wszystkie wyścigi, które wygrywał Artiom Łaguta (5) kończyły się drużynowo wynikiem 3:3! Najlepszy czas dnia należał właśnie do niego (62,08 s).

Drabik kluczem do sukcesu

To, że juniorzy wrocławskiej drużyny należą do krajowej czołówki pisaliśmy wielokrotnie. Również tym razem był to jeden z elementów, który zrobił największą różnicę. 14. punktów wrocławskich młodzieżowcach, przy jednym zawodników GKM-u mówi samo za siebie!

Najlepiej punktującym żużlowcem w szeregach Betard Sparty Wrocław był Maksym Drabik. Junior wywalczył 11 “oczek” i w piątek okazał się lepszy od Macieja Janowskiego (10), czy Tai’a Woffindena (8). Na konferencji prasowej po meczu uwagę na wpływ 19-letniego “Torresa” na postawę drużyny zwrócił menadżer wrocławian Rafał Dobrucki

– Pojechaliśmy równo jako drużyna, ale błędy też nam się przydarzały. Cały czas jest szukanie czegoś w sprzęcie, dopasowywanie się do toru. Kapitalnie pojechał Maksym Drabik. Wydaje mi się, że tylko on nie ma kłopotów na tym torze. To on stanowi o naszej sile. Przy jego dobrych wynikach, my też zawsze osiągamy dobry rezultat – zachwalał swojego podopiecznego menadżer Rafał Dobrucki.

Pewny lider

Wrocławianie odnieśli zwycięstwo 52:38, dzięki czemu mogli dopisać sobie do tabeli 3 “oczka”, bowiem również bonus trafił do stolicy Dolnego Śląska. Spartanie z dorobkiem 24 punktów przewodzą w PGE Ekstralidze. Niedzielne rezultaty ligowe okazały się korzystne dla Betard Sparty.

Po czterech porażkach z rzędu Cash Brokers Stal Gorzów pokonała na wyjeździe drugą dotychczas Fogo Unię Leszno, co z kolei po zwycięstwie nad ROW Rybnik wykorzystał Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Zespół z Grodu Bahusa awansował na pozycje wicelidera i traci do wrocławian 3. punkty. Z kolei gorzowianie przeskoczyli w tabeli drużynę “Byków”, które w tej chwili zamykają stawkę ekip premiowanych awansem do fazy Play-Off (po 19. punktów).

Przed nami jeszcze dwie kolejki rundy zasadniczej PGE Ekstraligi. Drużyna prowadzona przez Rafała Dorbuckiego zmierzy się z Włókniarzem Częstochowa (13.o8) oraz Falubazem Zielona Góra (20.08)

12. kolejka PGE Ekstraligi

Betard Sparta Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz 52:38

Punkt bonusowy: Betard Sparta Wrocław (pierwszy mecz 50:40)

MRGARDEN GKM Grudziądz 
1. Antonio Lindbaeck – 4+2 (1,1,1*,-,1*)
2. Kai Huckenbeck – 2 (0,0,2,-)
3. Krzysztof Buczkowski – 7+1 (3,1,2*,0,1,0)
4. Rafał Okoniewski – 8 (1,0,3,2,2)
5. Artiom Łaguta – 16+1 (3,3,3,3,1*,3)
6. Kamil Wieczorek – 1 (1,0,0)
7. Damian Lotarski – 0 (0,0,0)

Betard Sparta Wrocław 
9. Tai Woffinden – 8+2 (3,1*,0,3,1*)
10. Szymon Woźniak – 9+2 (2*,2,1,1*,3)
11. Maciej Janowski – 10 (w,3,2,3,2)
12. Vaclav Milik – 5+2 (2,2*,1*,0,0)
13. Andrzej Lebiediew – 6+1 (2,2*,t,2)
14. Maksym Drabik – 11+1 (3,3,3,2*)
15. Damian Dróżdż – 3+2 (2*,1*,0)

Źródło zdjęcia: FB – Maksym Drabik

KOMENTARZE
Podobają Ci się nasze artykuły? Nie przegap tych, które są najpopularniejsze!
Partnerzy

Wyłącz AdBlock

NEWSLETTER 

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 
Podobają Ci się nasze artykuły? Nie przegap tych, które są najpopularniejsze!

FreshMail.pl