Żużel. Tomasz Jędrzejak powalczy o awans do SEC i SGP!

Za nami Finał Złotego Kasku. Żużlowe zawody w Tarnowie po dwunastu biegach przerwały obfite opady deszczu, a ich wynik został zaliczony. Taki obrót spraw spowodował, że Tomasz Jędrzejak, który zajął piąte miejsce powalczy w eliminacjach Speedway Euro Championships oraz Speedway Grand Prix.

Turniej o Złoty Kask to szczególna imprez w polskim kalendarzu żużlowym. Rozgrywany od 1961 przez dekady rozpala spore emocje. W latach, gdy Złoty Kask był serią turniejów rozgrywanych na torach wszystkich drużyn z najwyższej ligi, to właśnie o nim mówiło się, że wyłania najlepszego polskiego żużlowca.

W zmaganiach wystartowało trzech zawodników Betard Sparty Wrocław – Tomasz Jędrzejak, Maksym Drabik oraz Maciej Janowski. Najlepiej z nich spisał się kapitan ekipy ze stolicy Dolnego Śląska. Popularny “Ogór” zajął piąte miejsce i wywalczył przepustkę do eliminacji Speedway Euro Championships oraz Speedway Grand Prix. Jędrzejak w trzech występach zdobył w sumie pięć “oczek”. Decydujący o jego dobrej pozycji był bieg ósmy, w którym to pokonał Krzysztofa Kasprzaka, Piotra Protasiewicza i Piotra Pawlickiego.

Niewiele do awansu zabrakło Maksowi Drabikowi. Wrocławski żużlowiec zdobył trzy punkty i znalazł się tuż pod “kreską”. Po dwóch seriach biegów “Torres” zajmował miejsce gwarantujące kwalifikację do SEC i SGP, jednak w kolejnej przez własny kosztowny błąd spadł z drugiego na koniec stawki. Nieszczęście Drabika okazało się szansą Krzysztofa Buczkowksiego. Zawodnik MRGARDEN GKM Grudziądz wygrał swój wyścig i pozbawił “Drabola” miejsca w premiowanej awansem siódemce.

Poniżej oczekiwań wystąpił Maciej Janowski. Jeden z liderów Betard Sparty Wrocław był drugi oraz dwukrotnie trzeci i w Tarnowie zajął dopiero dziesiątą lokatę.

Po finale Złotego Kasku trener reprezentacji Polski Marek Cieślak przydzielił zawodników do rund eliminacyjnych Grand Prix i SEC. Tomasz Jędrzejak pojedzie 14 maja w Libercu w eliminacjach do SEC 2016, natomiast 16 maja w niemieckim Abensbergu powalczy o awans do cyklu SGP’17.

Wyniki Złotego Kasku:
1. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 9 (3,3,3)
2. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) – 8 (3,2,3)
3. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) – 8 (3,3,2)
4. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów) – 7 (2,2,3)
5. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) – 5 (2,3,0)
6. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 5 (3,0,2)
7. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 5 (1,1,3)
————————————————————————–
8. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – 4 (1,3,0)
9. Michał Szczepaniak (Polonia Piła) – 4 (0,2,2)
10. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 4 (2,1,1)

Źródło zdjęcia: Facebook – Tomasz Jędrzejak

KOMENTARZEWyłącz AdBlock