Żużel. Złota Betard Sparta Wrocław!

W ubiegły weekend w Rawiczu rozegrano Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu za sezon 2016. Złoto przypadło duetowi Betard Sparty Wrocław – Tomaszowi Jędrzejakowi oraz Szymonowi Woźniakowi!

Pierwotnie turniej miał odbyć się 8 października ubiegłego roku, jednak na złe warunki atmosferyczne finał mistrzostw został przełożony na 8 kwietnia.

Wrocławianie dobrze weszli w zawody. Duet Betard Sparty okazał się lepszy od żużlowców Grupy Azoty Unii Tarnów. Za plecami Szymona Woźniaka na metę w następującej kolejności przyjechali Tomasz Jędrzejak, Artur Czaja i Jakub Jamróg.

Kolejne dwa występy sportowców ze stolicy Dolnego Śląska kończyły się podziałem punktów między klubami, a lepszym z pary był Tomasz Jędrzejak, który był wolniejszy kolejno tylko od Damiana Balińskiego (ROW Rybnik) oraz Piotra Pawlickiego (Fogo Unia Leszno).

Po czterech seriach wyklarowały się cztery ekipy (Get Well Toruń, Betard Sparta Wrocław, Fogo Unia Leszno, ROW Rybnik), które ciągle liczyły się w walce o medale. Rywale Betard Sparty mieli jednak znacznie mniej wyrównane pary – z mocnym liderem i słabszym wsparciem.

Równo punktujący wrocławianie mogli cieszyć się ze złota już po 17 biegu, jednak świetnym atakiem popisał się wówczas Adrian Miedziński.Woźniak i Jędrzejak musieli czekać na wynik bezpośredniej rywalizacji pary toruńskiej z rybnicką. Zwycięstwo Damiana Balińskiego przedłużyło szanse Betard Sparty Wrocław na zdobycie Mistrzostwa Polski. Podopieczni Rafała Dobruckiego formalności dopełnili podwójnym zwycięstwem w biegu 20.

Drugie miejsce w Rawiczu wywalczyła, po biegu dodatkowym, drużyna Unii Leszno. Na najniższym stopniu podium stanęli żużlowcy Get Well Toruń.

Po zakończeniu rywalizacji o tytuł Mistrza Polski rozegrano bieg dodatkowy o puchar Burmistrza. Bieg zakończył się zwycięstwem Tomasza Jędrzejaka.

Podium Finału Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu 2016: 

1. Betard Sparta Wrocław – 24

Tomasz Jędrzejak – 13+2 (2*,2,2,3,1*,3), Szymon Woźniak –11+4 (3,1*,1*,2*,2,2*)

2. Fogo Unia Leszno – 23+3

Piotr Pawlicki –17 (3,2,3,3,3,3), Janusz Kołodziej – 4+2 (1,1*,-,2*,-,-), Grzegorz Zengota – 2+1 (0,2*,0)

3. Get Well Toruń – 23+2

Adrian Miedziński –17 (3,3,3,3,3,2), Paweł Przedpełski – 6+3 (0,1,2*,2*,0,1*), Daniel Kaczmarek – ns

Źródło zdjęcia: FB – WTS Sparta Wrocław

KOMENTARZEWyłącz AdBlock