Aktywny Dolny Śląsk - plakat

Aktywny Dolny Śląsk – spotkanie informacyjne

16 lutego we Wrocławiu odbędzie się pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego przed naborem wniosków do III edycji programu pt. “Aktywny Dolny Śląsk”. Tegoroczny program został nieco rozszerzony – obok projektów sportowo-turystycznych będzie można zgłaszać projekty kulturalne.

Budżet w 2018 roku wyniesie aż 1 milion złotych i będzie realizowany w całym województwie dolnośląskim, w okręgach: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim oraz we Wrocławiu. Na każdy okręg przypada 200 tysięcy złotych, a na jednostkowy projekt – 20 tysięcy.

Każdy pełnoletni mieszkaniec Dolnego Śląska może zgłosić do programu swój pomysł – ponadlokalną inicjatywę obywatelską, która przyczynia się do rozwoju i popularyzacji dolnośląskiej kultury lub sportu i turystyki – jeżeli uzyska dla niego poparcie 50 osób. W każdym regionie zostaną wyłonione najlepsze projekty, które później będą poddane głosowaniu.

Spotkania informacyjne są etapem wstępnym projektów. Uczestnicy dowiedzą się, m.in. jak złożyć wniosek, w jaki sposób zostanie przeprowadzone głosowanie oraz jak dofinansowanie można rozliczyć. Organizatorzy odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wszystkie wątpliwości.

Po okresie konsultacji nastąpi etap zgłaszania projektów konkursowych, który potrwa do 18 marca. Po weryfikacji, wnioski zostaną poddane społecznemu głosowaniu. W dniach od 23 kwietnia do 31 maja odbędą się konkursy na relizację wyłonionych projektów, a ich właściwa relizacja rozpocznie się 9 czerwca i potrwa do końca marca 2019 roku.

KOMENTARZEWyłącz AdBlock