Dolnośląski Festiwal Rowerowy - plakat

Dolnośląski Festiwal Rowerowy

Kiedy:
20 Kwiecień 2018@09:00 – 22 Kwiecień 2018@17:00
2018-04-20T09:00:00+02:00
2018-04-22T17:00:00+02:00
Gdzie:
Hala Stulecia
Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
Polska
Koszty:
Bez opłat

Wielkimi krokami zbliża się II edycja Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Święto pasjonatów  dwóch rowerowych kół zagości we wrocławskiej Hali Stulecia w dniach 20-22 kwietnia 2018. Zapowiada się weekend pełen rowerowych atrakcji i dobrej zabawy!

3 dni atrakcji, ponad 100 wystawców, Rowerowe Forum Metropolitalne, wyścigi na cargo bike’ach i ostrym kole, a także konkurs na najciekawszą relację z wyprawy rowerowej – to tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników w kwietniowy weekend we Wrocławiu. Po sukcesie pierwszej edycji Festiwalu organizatorzy postanowili ponownie zaprosić cyklistów na inaugurację rowerowego sezonu w stolicy Dolnego Śląska!

– Wiosna to świetny czas, aby rozpocząć swoją rowerową przygodę. Dlatego zapraszamy na Festiwal, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Od targów branży rowerowej  i testów profesjonalnego sprzętu, poprzez strefę rowerowego kina i kongres aktywnych rowerowo samorządów – zachęca Andrzej Baworowski, prezes zarządu Hali Stulecia.

W trakcie Festiwalu każdy będzie mógł spróbować swoich sił w jeździe na rowerach cargo, ostrym kole, a także rozegrać mecz w bike polo! Dla najmłodszych przygotowano zawody na rowerkach biegowych, a dla kinomanów przegląd filmów o tematyce rowerowej. Nie lada atrakcją będzie finał konkursu na najciekawszą relację z wyprawy rowerowej. Jeszcze do 6 kwietnia organizatorzy czekają na zgłoszenia konkursowe.

– Tych którzy chcą odkurzyć swój rower po zimie i bezpiecznie wyjechać na rowerowe ścieżki zapraszamy do największej strefy serwisowej na Dolnym Śląsku. Bezpłatną diagnostykę wykonają eksperci wrocławskich sklepów rowerowych, a potem już tylko w drogę! – zaprasza Rafał Jurkowlaniec, prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego.

W trakcie DFR nie zabraknie też rozmów o dobrych praktykach w ruchu rowerowym. W trakcie Rowerowego Forum Metropolitalnego, które odbędzie się w piątek, 20 kwietnia, przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, inicjatyw rowerowych oraz branży rowerowej będą dzielić się swoimi doświadczeniami i rozmawiać o wyzwaniach, jakie niesie przyszłość w zakresie mobilności rowerowej. Podczas Forum uroczyście podpisane zostanie porozumienie o współpracy na rzecz budowy Odrzańskiej Trasy Rowerowej, a o swoich doświadczeniach i dobrych praktykach opowiedzą także przedstawiciele Saksonii oraz partnerzy z Czech.

Impreza zakończy się 22 kwietnia, ale dla niektórych będzie to dopiero początek rowerowych zmagań. O godz. 16:00 spod Hali Stulecia wystartuje Race Through Poland – jednoetapowy, samodzielny wyścig po Polsce. Zawodnicy będą mieli do przejechania 1200 km. Bez żadnej pomocy muszą pokonać ten dystans i wrócić na start… który zamieni się już w metę.

Udział w DFR jest bezpłatny, a szczegóły dotyczące Festiwalu dostępne są na www.festiwalrowerowy.eu oraz www.facebook.com/DolnoslaskiFestiwalRowerowy.

Sportowy Wrocław jest oficjalnym patronem medialnym Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego 2018.

 

Źródło: materiały prasowe DFR 2018

KOMENTARZEWyłącz AdBlock