Festiwal Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega (plakat)

Festiwal Biegów Rodzinnych – Cała Oleśnica Biega

15 września odbędzie się Festiwal Biegów Rodzinnych o Memoriał Bogusława Psujka, organizowany przez stowarzyszenie Cała Oleśnica Biega. Uczestnicy po raz kolejny będą mogli uczcić pamięć oleśnickiego lekkoatlety. Wydarzenie rozpocznie się na Placu Książąt Śląskich w Oleśnicy i będzie zakończeniem sezonu biegowego w Oleśnicy.

Bieg Główny to 10 kilometrów ulicami miasta (2 pętle po 5 km). Trasa poprowadzi zawodników wokół zabytków Oleśnicy, m.in. Bramy Wrocławskiej, Zamku Książąt Oleśnickich czy Bazyliki Mniejszej. Bieg jest zaliczany do klasyfikacji końcowej powiatu oleśnickiego. Dla miłośników krótszych dystansów zostanie przygotowana “Połówka”, czyli bieg na 5 km.

Dzieci w wieku do 10 lat będą mogły spróbować swoich sił na 100 i 200 m w Biegu Krasnala. Organizatorzy przewidują również Rodzinne Duety, czyli wyzwanie 1200 m dla rodzica z dzieckiem w wieku 8-12 lat. Odbędzie się także Bieg Maskotek na dystansie 100 m.

Całe wydarzenie uświetni koncert Mezo, który wcześniej stanie w szranki z innymi biegaczami w Biegu Głównym.

Zapisy rozpoczęły się 28 kwietnia happeningiem nad oleśnickimi stawami i potrwają do 12 września 2018 roku. Do tego czasu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a wpłaty powinny znaleźć się na koncie organizatora biegu. Opłata startowa zgodnie z regulaminem.

Dla każdego uczestnika Biegu Głównego oraz Połówki, zapisanego i opłaconego zgodnie z terminami w regulaminie, przewidziana jest między innymi koszulka techniczna, pamiątkowy medal, „pakiet metowy” oraz posiłek regeneracyjny po biegu. Z kolei dzieci, które ukończą Bieg Krasnala otrzymają pamiątkowy medal oraz wyjątkową niespodziankę na mecie.

Limit miejsc w Biegu Głównym i Połówce wynosi 450 osób, w Rodzinnych Duetach 30 par, natomiast w Biegu Krasnala – 250 dzieci.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie wydarzenia facebookowego. Do dyspozycji pozostają też organizatorzy: Izabela +48 726 350 118, Łukasz +48 516 688 868.

Festiwal Biegów Rodzinnych Cała Oleśnica Biega (plakat)

KOMENTARZEWyłącz AdBlock