Tysiąc maratonów pomocy - plakat

Tysiąc Maratonów na Dzień Dziecka

Biegasz? Jeździsz na rowerze? Rolkach? Wrotkach? A może uprawiasz inny sport, który polega na pokonywaniu odległości? Jeśli tak, możesz dołączyć do akcji charytatywnej, która zlicza Twój każdy pokonany kilometr.

1 marca ruszył najnowszy projekt fundacji ProCuro i Grupy Impel pt. „Tysiąc maratonów dla dzieci z fundacji ProCuro”. Jego celem jest pokonanie dystansu 42 195 kilometrów, czyli tysiąca maratonów, w trzy miesiące. Inicjatywa potrwa do 31 maja do północy, a 1 czerwca – w Dzień Dziecka – zostanie ogłoszony jej ostateczny wynik.

Każdy pokonany kilometr oznacza „cegiełkę” o wartości 1 zł. Zebrana kwota zostanie pokryta przez Grupę Impel i przekazana fundacji ProCuro.

– Dzięki tym środkom będziemy mogli zorganizować kolejną edycję konkursu plastycznego pt. „ArtStacja. Przystanek najmłodszej sztuki”, który dedykujemy niepełnosprawnym dzieciom. Chcielibyśmy, aby w tym roku tematem przewodnim były miejskie legendy. Dodatkowo, część zebranych pieniędzy chcielibyśmy przeznaczyć na rehabilitację dzieci – mówi Bożenna Dowgiałło, prezes fundacji ProCuro.

W jaki sposób można dołączyć do akcji? Wystarczy założyć sportowy strój i obuwie, a następnie wykonać trzy proste kroki:

  1. Pobrać aplikację Endomondo,
  2. Wyszukać rywalizację pt. Tysiąc maratonów dla dzieci z fundacji ProCuro: https://www.endomondo.com/,
  3. Włączyć aplikację podczas każdego treningu, na którym pokonuje się odległość!

– Pracownicy Grupy Impel promują Fundację, startując w zorganizowanych biegach w koszulkach z jej logotypem. Tym razem chcemy zachęcić również osoby spoza naszej firmy do wspólnej rywalizacji, niezależnie od tego, jaki sport uprawiają. Ważne, aby polegał na pokonywaniu dystansu – mówi Joanna Horyńska-Kozłowska, która brała już udział w 15 imprezach biegowych.

„Tysiąc maratonów na Dzień Dziecka” to pierwszy tego typu projekt, organizowany przez fundację ProCuro. Więcej informacji oraz regulamin akcji dostępny jest na stronie internetowej fundacji.

Źródło: materiały prasowe akcji „Tysiąc maratonów na Dzień Dziecka”
KOMENTARZEWyłącz AdBlock