Biznes

Czyj to numer telefonu?

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie posiadamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, którzy żyją na naszym świecie. Czasem namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na ekranie telefonu pojawia się nieznana mieszanka liczb. Zwykle w takich chwilach najzwyczajniej nie odbieramy, ponieważ nie chcemy kontaktować się z obcymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zapragniemy sprawdzić, kto może być jego właścicielem. A jak to odkryjemy?

Nie powinniśmy na początku biec na komisariat, bo w końcu nie zawsze obce telefony tworzone są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu będzie przynależeć do członka naszej paczki znajomych, który jedynie wymienił aparat telefoniczny albo wybrał nowego operatora. A jeżeli mamy dostęp do sieci, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy po prostu wklepać nieznany numer do popularnej strony szukającej albo od początku skorzystać z witryny, która interesuje się testowaniem i opisywaniem rozmaitych numerów. To ona tylko powie nam samym, co to za numer i do kogo on prawdopodobnie należy. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać nawet takie niepokojące telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować połączenie kolegi, który chce naszej porady.