Biznes

Dacia

Dacia to producent samochodów z siedzibą w Rumunii. Firma została założona w 1966 roku, a od 1999 roku należy do francuskiego producenta samochodów Renault. Dacia produkuje szeroką gamę pojazdów, w tym samochody ekonomiczne, rodzinne i SUV-y.

Najpopularniejsze modele Dacii to Logan (mały samochód rodzinny), Sandero (mały hatchback) i Duster (SUV). Logan został wprowadzony na rynek w 2004 roku i był bestsellerem w kilku krajach europejskich. Sandero został wprowadzony na rynek w 2008 roku i jest obecnie najlepiej sprzedającym się samochodem w Rumunii. Duster został wprowadzony na rynek w 2010 roku i jest bestsellerem w kilku krajach, w tym Francji, Rosji i Hiszpanii.

Dacia oferuje samochody w przystępnych cenach, a modele Logan i Sandero są często uznawane za najbardziej ekonomiczne samochody w swoich kategoriach. Dacia ma największy udział w rynku samochodów w Rumunii i jest obecna we wszystkich krajach europejskich.

Dealer Dacia to miejsce, w którym można kupić nowy lub używany samochód marki Dacia, a także skorzystać z usług serwisowych. W Polsce istnieje kilkanaście salonów i autoryzowanych punktów sprzedaży oraz kilkaset warsztatów serwisowych.