Hobby

Dlaczego warto praktykować jogę?

Joga zyskuje na popularności! Coraz więcej osób wybiera tę formę aktywności. I słusznie! Badania potwierdzają jej pozytywny wpływ na ciało, umysł i emocje. Co dokładnie daje joga? Dlaczego warto ją praktykować?

Korzyści płynące z praktykowania jogi

Joga to ukojenie dla zmęczonego umysłu. Jednym z pierwszych, szybko odczuwalnych efektów jej praktykowania jest poprawa samopoczucia. Regularna praktyka skutecznie redukuje stres, uczy, jak radzić sobie z nim na co dzień, uspokaja i wycisza. Już po kilku minutach jogi ciało jest rozluźnione i odprężone. 

Joga korzystnie wpływa na sylwetkę. Dotlenia i rozciąga mięśnie, zmniejsza napięcia w ich obrębie i poprawia ich wytrzymałość. Ponadto zwiększa ruchomość stawów, poprawia mobilność i uelastycznia całe ciało. Regularna praktyka ułatwia utrzymywanie prawidłowej postawy ciała na co dzień. 

Nie można zapomnieć o tym, ile dobrego joga robi dla organizmu. Wśród najważniejszych korzyści wymienimy:

  • usprawnienie pracy gruczołów dokrewnych (przysadki mózgowej, tarczycy czy jajników), co przekłada się na poprawę funkcjonowania gospodarki hormonalnej,
  • zapewnienie lepszego dotlenienia organizmu i ułatwienie utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi,
  • wzmocnienie odporności.

Jak ćwiczyć, to tylko w odpowiednim stroju!

Aby praktykowanie jogi było komfortowe, warto wybrać specjalny strój, który zapewni pełną swobodę ruchów. Mowa o elastycznych legginsach oraz dopasowanym topie. Postaw na ubranie wykonane z miękkich, oddychających materiałów, pozbawione grubych przeszyć czy innych elementów, które mogłyby podrażniać skórę. 

Spodnie i top do jogi kupisz w sklepie internetowym Second You. Propozycją są elastyczne legginsy w różnych wzorach oraz krótkie staniki sportowe na cienkich bądź grubszych ramiączkach. Ciuchy uszyto z przyjemnych w dotyku tkanin, które doskonale odprowadzają pot na zewnątrz, szybko wysychają i świetnie dopasowują się do sylwetki, zapewniając pełen komfort podczas ćwiczeń. Praktyka jogi w stroju Second You to czysta przyjemność!