Biznes

Do kogo należy ten numer

Gdy nasz telefon komórkowy brzęczy, po prostu go odbieramy. Niestety, czasami nie mamy pojęcia, czy możemy to na pewno uczynić, bo obcy nam jest numer telefonu, który pokazuje się na ekranie. Zwykle pragniemy odkryć właściciela nieznanego numeru, dlatego sięgamy po komórkę, a wówczas sygnał nierzadko się urywa. Da się jednak w inny sposób odkryć swojego rozmówcę. Jak to zrobimy?

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania książek telefonicznych, bo te pisma już od dawna nie spełniają swoich funkcji. Dobrze postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy dziś specjalne portale wirtualne, które interesują się jedynie numerami – poznają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy koniecznie na taką witrynę, a potem wpiszmy do jej komórki numer telefonu, jaki nieustannie do nas wydzwania. Prawdopodobnie szybko dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą dane na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie portale są uzupełniane nie tylko przez swoich właścicieli, bo także przez normalnych internautów. Oni komentują numery telefonów, określają, do kogo one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one niegroźne. My także możemy pisać komentarze o różnorodnych właścicielach numerów, by w jakimś stopniu pomóc innym osobom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Wiele witryn internetowych pokaże nam dokładnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, więc musimy tylko skorzystać z tych witryn. Czyńmy to zawsze, jeśli zaczniemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odebrać swoją komórkę. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.