Medycyna i zdrowie

Problemy z zajściem w ciążę – do kogo najlepiej się udać po pomoc?

Pierwszym krokiem jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Będzie on w stanie doradzić Ci najlepszy sposób postępowania i może skierować Cię na badania, jeśli uzna to za konieczne.

Ważne jest, abyś miała odpowiednie informacje na temat antykoncepcji i ciąży, więc jeśli nie jesteś pewna jakiegoś aspektu antykoncepcji lub ciąży, porozmawiaj z lekarzem rodzinnym lub farmaceutą.

Może to być długi i trudny proces, więc jeśli próbujesz zajść w ciążę i nie udało ci się, możesz mieć wiele pytań na temat tego, co jest z tobą nie tak. Dlatego też tak ważne, aby w przypadku kobiet udać się do takiego punktu jak specjalistyczna ginekologia Łódź jest jednym z miast, gdzie funkcjonują jedne z najlepszych oddziałów w kraju.

Oto niektóre z najczęstszych problemów związanych z niepłodnością:

1) Zaburzenia owulacji

To jest, gdy są problemy z owulacją lub uwolnienia jajka z jajnika. Jajo może nie zostać uwolnione lub może nie zostać uwolnione w odpowiednim czasie.

2) Słaba jakość spermy

Może to obejmować niską liczbę plemników lub słabą ruchliwość (zdolność plemnika do poruszania się). Może również obejmować nieprawidłowy kształt lub rozmiar spermy, które wszystkie mogą wpływać na płodność u mężczyzn.

3) Endometrioza

Jest to sytuacja, w której tkanka, która normalnie wyściela twoją macicę, rośnie zamiast niej poza macicą – zwykle na innych organach w miednicy, takich jak jajniki, jajowody i jelita. Jeśli tak się stanie, może to powodować ból i utrudniać Ci naturalne poczęcie.

4) Zablokowane jajowody

Są to przewody, które przenoszą jaja z jednej strony twoich jajników na drugą, aby mogły spotkać się z plemnikami i zapłodnić je, zanim dotrą do miejsca przeznaczenia – którym jest twoja macica.