Dom

Układ półek w szafie przesuwnej można zaprojektować

W niewielkich mieszkaniach stosuje się rozwiązania, które mają ułatwić codzienne funkcjonowanie i nie zajmują niepotrzebnie miejsca, którego i tak nie ma za dużo. Szafy we wnęce albo te, które zajmują całą długość ściany, są powszechnie stosowane. Dzięki nim można zrezygnować z innych mebli, ale tylko pod warunkiem, że w ich wnętrzu znajdzie się miejsce na wszystkie ubrania i akcesoria.

Planowanie przestrzeni w szafie

Każdy wie, jakich ubrań ma najwięcej oraz czy niezbędne w szafie jest miejsce na torebki lub apaszki. Warto zrobić wstępny szkic i uwzględnić na nim te strefy w szafie, które wydają się konieczne, by zachować porządek. Działając w ten sposób, można zobrazować, jak będzie wyglądać wnętrze szafy. Nie wszystkie jej części muszą być równe. Jeśli ma się wiele płaszczów, to część z drążkiem powinna być szersza.

Półki w każdej szafie

Warto zaplanować układ półek w szafie przesuwnej. To, jak wiele może ich być, zależy przede wszystkim od wielkości szafy. Łatwiej zachować porządek, jeśli przestrzeń między nimi nie jest zbyt duża. Projektując wnętrze szafy samodzielnie, przestrzeń między półkami nie musi być jednakowa. Warto rozważyć, czy w szafie będą przechowywane tylko ubrania, czy także torebki lub firanki. Jeśli rzeczy są wysokie, to przestrzeń między półkami powinna być dopasowana do ich wymiarów. W ten sposób nie ulegną zniszczeniu, bo nie trzeba będzie ich ugniatać. Taką samą zasadę stosuje się w przypadku przechowywania w szafie butów, zwłaszcza kozaków. Warto zostawić więcej miejsca na rzeczy o nietypowych wymiarach. Półki meblowe